sierpień29

idealny pedikiur by kaczka

dodano: 29 sierpnia 2009 przez kaczka89


Bez wypielęgnowanych stóp i paznokci u nóg czuję się fatalnie. Nie lubię gdy kobieta nie ma pomalowanych paznokci bodaj bezbarwną odżywką. A popękane pięty powodują u mnie niestrawność. Takie stopy kojarzą mi się z jakimś paskudnym trollem, cóż każdy ma jakieś fobie nic na to nie poradzę. Uważam, że o stopach powinniśmy pamiętać nie tylko latem, niestety niektórzy wychodzą z innego założenia. Uważam, ze trzeba myśleć przyszłościowo, przynajmniej jeśli w styczniu złamiemy nogę to nie będzie nam wstyd pokazać jej chirurgowi :) To takie drastyczne zobrazowanie, ale naprawdę jeśli widzę, że kobieta ma wypielęgnowane dłonie i stopy to podświadomie czuję, ze tak samo dba o całe ciało.

Mój pedikiur zawsze zaczynam od wymoczenia nóg w ciepłej wodzie z solą, wcale nie musi być specjalnie przeznaczona dla stóp, ale faktem jest, że sprawia więcej przyjemności. Wystarczy 10 - 15 minut moczenia. Gdy już stopy "zmiękną" należy usunąć zrogowaciały naskórek. Najłatwiej jest to zrobić naturalnym pumeksem bądź specjalną tarką. Niestety stopy traktowane takimi ostrymi narzędziami soraz szybciej rogowacieją, gdyż ścierania naskórka pobudza jego narastanie. Jeśli nie mamy problemów z twardą, zrogowaciałą skórą wystarczy peeling do stóp np. firmy PROPODIA, delikatnie usówa martwe komórki i wygładza.

Po usunięciu zgrubiałej warstwy naskórka, czas zając się paznokciami. Oczyścić je, odsunąć skórki specjalnym, drewnianym patyczkiem i obciąć paznokcie nożyczkami bądź cążkami koniecznie na równo. Następnie krawędzie można wygładzić pilnikiem.

Osobiście uważam, że paznokcie u stóp najefektowniej wyglądają pomalowane na intensywny kolor : czerwień, bordo, śliwka ewentualnie z klasycznym frenchem. Malując paznokcie koniecznie zaczynamy od bazy, ja preferuję odżywki, nie dość że chronią płytkę przed ciemnieniem to w dodatku dobrze odżywiają, polecam odżywki firmy AVON. Następnie dwukrotnie malujemy paznokcie wybranym lakierem i czekamy aż dobrze wyschnie. Po ok. godzinie możemy mieć pewność że lakier wystarczająco stwardniał. Wtedy warto nałożyć grubą warstwę kremu do stóp w zależności od wymagań skóry, może być to krem intensywnie nawilżający, zmiękczający bądź uelastyczniający. Możemy użyć innego kremu na pięty i innego na całe stopy. Szeroką gamę produktów znajdziemy w katalogu AVON linia FOOT WORKS. Po nałożeniu kremu warto założyć bawałeniane skarpetki i iść w nich spać. Rano stopy będą wprost aksamitne.

Regularnie wykonywany pedikiur nie dopuszcza do powstawania stwardnień, które mogą prowadzić do bolesnego pękania skóry.  


photo
pedikiur: aby twoje stopy nie musiały tak wyglądać... Zdjęcie pochodzi z notki idealny pedikiur by kaczka


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
April211 17 września 2009 April211 napisała:

hehe przerażajace zdjecie stóp ;p


zgłoś
kaczka89 17 września 2009 kaczka89 napisała:

No to takie masakryczne porównanie żeby zrobić wrażenie hehe